Главная Новости

Що таке елегія?.

Опубликовано: 17.04.2018

видео Що таке елегія?.

Я щаслива що я донька України

Елегія - це ліричний жанр поезії. Спочатку він визначався за формою вірша, потім домінуючим властивістю стало певний настрій і зміст вірша. Зараз елегією називають твір з сумними і задумливими мотивами.Що таке елегія в літературі

Спочатку термін "елегія" позначав специфічну форму вірша. У такій формі створювалися твори різноманітної тематики. Архілох написав викривальні, але в той же час сумні твори, Солон - елегії з філософським змістом, Каллін і Тиртей - елегії про війну, Мімнерм аналізував за допомогою елегії політичні теми.


Різдво Христове, ELEGIA vocal group

У стародавніх римлян цей термін набуває дещо відрізняється тлумачення. Елегія у них має вільну форму, тому набуває певний зміст - зростає кількість творів про кохання. Знаменитими римлянами в цьому жанрі були Катулл, Тибулл, Овідій.

В наслідуванні античним прикладам, були створені елегії в епоху Відродження і в середні століття. Але весь цей час елегія як жанр залишалася другорядною. Але становище змінюється з середини XVIII століття.

У 1751 році англієць Томас Грей пише елегію, яка стала зразком для авторів різних країн. У нас її переклад зробив В.А. Жуковський (елегія 1802, "Сільське кладовище"). Елегія Грея стала своєрідним моментом, з якого почав розвиватися сентименталізм. Тут поезія не має домінування розуму і чітких законів, поступившись місцем внутрішнім переживанням. У цей час елегія - це вірш, який пронизане задумою і смутком. Для таких творів характерні такі мотиви: самотність, розчарування, інтимність переживань, нещасливе кохання.

У другій половині XIX століття елегія як жанр втратив колишню популярність і зустрічається тільки як назва циклів і окремих віршів.

Елегія в музиці

Також жанр "елегія" використаний в музиці. Значить він елегійне вірш, втілене в музику (наприклад, романс). У тому числі, за таким зразком створені виключно інструментальні твори (твори Ліста, Чайковського, Рахманінова).

Тепер Ви знаєте, що таке елегія!

rss